Nedir?

Bu blog, evinde (verimli) çalışamayan, kendi kahvesini ve yemeğini yapmaya üşenen ve de laptopuna düşkün freelancer, öğrenci ve iş insanı için yaratılmıştır.

Teoride "home office" yani “evden çalışma” çoğu 09.00-18.00 saatleri arasında (ya da daha fazla) ofiste çalışanın rüyasını süsler. İstediğin zaman kalk, kıyafet sıkıntısı olmasın, etraf sessiz olsun ve/veya müziğini istediğin gibi çalış...

Ama evde çalışmayı yeteri kadar denemiş olanlar farkeder ki, "ev" aslında o kadar da uygun bir çalışma ortamı değildir. Ne de olsa oda arkadaşları, aile bireyleri, çocuklar, apartman tadilatları...vs.  istenilen çalışma performansının önüne çıkan etkenlerdir. 

Evde yalnız başınıza bile olsanız, ev uzanabileceğiniz koltuklarla doludur.  ev işleri sizi bekliyor olabilir ya da bilgisayar oyunları/DVD koleksiyonları her zaman planları bozabilirler.

Evet, tamamen deneyimlerinden yola çıkıyorum. 2009 Nisan'ında ofis işimden ayrıldığımdan beri çok mutluyum ama ideal ofis ortamı arayışım hiç bitmedi. Rahat ettiğim bir iki yer buldum. Ve her gittiğim yeni kafe ya da kafe şubesi çalışmaya ne kadar müsait olmalarına göre değerlendiriliyor. Kafamda yaptığım değerlendirmeleri bloga döküp çalışma mekanı arayanlara faydam dokunsun dedim.

Neler mi bulacaksınız?

* Mekanda çalan müzik tarzı
-          * Kahve/yiyecek fiyat aralığı
-          * Servis çeşidi/çalışan tavrı
-          * Kafeyi çalışma yeri olarak kullananlar
-          * İnternet bağlantısı
-          * Masa/sandalye/koltuk rahatlığı
-          * Saatler ve gürültü oranı

İyi denemeler, iyi çalışmalar:)